Śrem: Kolejny wysadzony w powietrze bankomat w Wielkopolsce

wysadzony bankomat , archiwum fot. policja
Tym razem ofiarą złodziei padł bankomat z ulicy Chłapowskiego, przy banku PKP. Wybuch uszkodził także budynek banku i pobliską drogerię. Z jej okien wyleciała większość szyb.

Jak informuje srem.naszemiasto.pl, do wybuchu doszło w nocy z 17 na 18 czerwca około godziny 1.30. Huk wyrwał ze snu wszystkich okolicznych mieszkańców.

Wybuch nie tylko zniszczył bankomat, ale także uszkodził wnętrze pomieszczeń bankowych i sąsiadującą drogerię, z której okien wyleciała większość szyb. Czy złodziejom udało się ukraść gotówkę – nie wiadomo. Policjanci prowadzący dochodzenie w tej sprawie nie udzielają informacji dla dobra śledztwa.

Wysadzenia w powietrze bankomatów często zdarzają się ostatnio w Wielkopolsce. W kwietniu funkcjonariusze policji zatrzymali już grupę osób specjalizujących się w wysadzaniu bankomatów, ale – jak dowodzi przypadek ze Śremu – nie była jedyna. Tylko w tym roku odnotowano kilkanaście takich przypadków w Wielkopolsce, między innymi w Kłodawie, Lesznie i podpoznańskim Jerzykowie.