Śrem: Kolejne dwie osoby zaszczepione poza kolejką

Poza starostą Zenonem Jahnsem jeszcze dwie osoby zostały zaszczepione w szpitalu w Śremie poza kolejnością. Natomiast propozycje szczepień dostało znacznie więcej osób.

O zaszczepieniu starosty informowaliśmy 3 stycznia – dziś Radio Poznań poinformowało, że takich osób było znacznie więcej. Okazuje się, że propozycję szczepień otrzymali wszyscy członkowie Rady Społecznej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Śremie, czyli osiem osób. Zostali potraktowani jak… pracownicy służby zdrowia, bo tylko oni mogą się teraz szczepić zgodnie z prawem.

Z propozycji szczepień, jak ustaliło Radio Poznań, skorzystały dwie osoby: jedną z nich jest wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, tożsamości drugiej ze względu na RODO nie podano. Co ciekawe, wicestarosta jest ozdrowieńcem, przechodziła covid-19 w październiku, więc szczepienie, przynajmniej na razie, nie jest jej potrzebne, bo jej krew jeszcze zawiera przeciwciała.

Jak jednak podaje Radio Poznań, kwestionariusz pisemny kwalifikujący do szczepienia w ogóle nie zawiera pytania, czy ktoś przechodził covid-19 czy nie – trzeba jedynie napisać, czy miało się pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w ostatnich 4 tygodniach.

3.3 6 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze