Średzka Noc z Parowozem

Noc w pociągu specjalnym na trasie ze Środy do Zaniemyśla, nocne pejzaże, jeziora i ognisko. Miłośnicy nietypowych podróży i… nocnej fotografii nie mogą tej imprezy przegapić. Szykujcie się na 27 lipca!

W nocy z 27 na 28 lipca ze stacji Środa Miasto wyruszy bowiem pociąg specjalny Średzkiej Kolei Powiatowej do Zaniemyśla. Chętni powinni stawić się o 23.00 na dworcu Środa Miasto, gdzie przez godzinę będą mogli robić nocne zdjęcia tak dworca, jak i pociągu. A będzie warto fotografowania, jako że pociąg będzie się składał.z parowozu Px48-1756, brankardu oraz dwóch oliwkowych wagonów typu 1Aw.

O północy pociąg i jego pasażerowie ruszą do Zaniemyśla, po drodze zatrzymując się celem wykonania wyjątkowych ujęć na długich ekspozycjach, z wykorzystaniem dodatkowego sztucznego oświetlenia. Na stacji w Śnieciskach zaplanowano też integracyjne ognisko.

Nad ranem pociąg dojedzie do Zaniemyśla, gdzie będzie można wykonać ostatnie ujęcia na długiej ekspozycji i poczekać na wschód słońca. A gdy tylko nastanie świt, pociąg ruszy w drogę powrotną. organizatorzy obiecują na całej trasie do Środy szereg klasycznych fotostopów z najazdami, do oporu wykorzystując oświetlenie, jakiego nie da się uzyskać przy pociągach rozkładowych – na co dzień niemożliwe jest wykonanie ujęć na szlaku z czołem parowozu w słońcu. Do Środy pociąg dotrze około godziny 8.00 28 lipca.

Na wyprawę można się zapisywać mailowo pod adresem [email protected] – przy zgłoszeniu trzeba podać imię i nazwisko, liczbę biletów i telefon kontaktowy. Dane do wpłat będziemy rozsyłać w mailu zwrotnym wraz z potwierdzeniem rezerwacji. Koszt imprezy to 120 zł od osoby.Liczba miejsc ograniczona.

Średzkakolejpowiatowa.pl, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: