Spór o Ławicę. Zastępca prezydenta Poznania o pośle: „nieelegancko zrzuca winę”

Mariusz Wiśniewski fot. L. Łada

Dziurawe ulice i hałas z Toru Poznań – poseł Bartłomiej Wróblewski wytknął władzom Poznania brak działań dla Ławicy, mimo wcześniejszych obietnic. Na komentarz posła ostro zareagował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania – i sam prezydent.

19 kwietnia o godzinie 18.00 prezydent Jacek Jaśkowiak miał zaplanowane spotkanie z mieszkańcami Ławicy i to z tej okazji poseł Bartłomiej Wróblewski wybrał się do tej dzielnicy, by wytknąć prezydentowi brak dbałości o Ławicę – dzielnicę, w której Jacek Jaśkowiak mieszkał przez wiele lat.

„Obietnice nie zostały dotrzymane”

„Trudno uwierzyć, ale to Poznań. Kilkaset metrów od lotniska Ławica” – napisał poseł na swoim profilu na Facebooku. – „83 lata po włączeniu podpoznańskiej wsi Ławica do Poznania, ale także 8 lat po spotkaniu świeżo wybranego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami Ławicy. Składane wówczas obietnice dotyczące stanu dróg czy hałasu z Toru Poznań nie zostały dotrzymane. Niestety, miejsc z takimi drogami na obrzeżach Poznania są dziesiątki. I to one najlepiej pokazują, że w ostatniej dekadzie para poszła w gwizdek. Przypomnieliśmy o tym, bo akurat dziś Prezydent Poznania znowu spotyka się z mieszkańcami Ławicy. Pewnie znowu padną podobne co w 2015 r. pytania. Jakie będą odpowiedzi?”.

600 mln mniej w budżecie. Dzięki PiS

Wpis posła bardzo oburzył Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta Poznania, który skomentował go również na Facebooku, zwracając uwagę, że gdyby nie działania rządu PiS i jego posłów, budżet Poznania zawierałby znacznie więcej pieniędzy i nie byłoby tylu kłopotów ze zorganizowaniem środków na remonty dróg.
„Poseł Wróblewski z PiS swoim głosowaniem w Sejmie za Polskim Ładem zabrał mieszkańcom Poznania rocznie już 600 mln zł dochodów z ich wspólnego budżetu miasta, który moglibyśmy przekazać na większe oraz osiedlowe inwestycje dla mieszkańców, wydatki społeczne, rosnące koszty transportu publicznego (paliwo, prąd) oraz większy wzrost wynagrodzeń pracowników samorządowych w dobie inflacji” – przypomniał zastępca prezydenta. – „Ale o tym nie wspomni mieszkańcom Pan Poseł, dalej ich „czaruje” swoimi obietnicami, kolejnymi zdjęciami, tekturowymi „czekami” (zabierze ustawą 600 mln a gdzieś obieca … 3 mln zł na salę sportową), bądź nieelegancko zrzuci winę, że coś nie powstaje na władze samorządowe. Panie Pośle! Proszę oddać naszemu miastu to 600 mln zł za ten rok, proszę nie zabierać kolejnych 600 w 2024! To że np. na Ławicy lub innym osiedlu nie powstanie tyle ulic ile by chcieli mieszkańcy oraz my jako samorząd, to jest Pana polityczna odpowiedzialność oraz Pana formacji, za to, że zabraliście lokalnym społecznościom pieniądze! Trzeba o tym publicznie mówić!”.

Ekrany już powstają. Drogi też

Do wypowiedzi posła odniósł się też sam prezydent Jaśkowiak podczas spotkania z mieszkańcami Ławicy, mówiąc o remontach dróg.
– Tu największym problemem są pieniądze. Rada osiedla może jednak próbować aplikować o dotacje rządowe, które najbliższym czasie będą hojnie rozdawane. Z pewnością pomóc w ich pozyskaniu mogą parlamentarzyści z partii rządzącej. Są tacy, którzy dużo mówią, więc może teraz pomogą w załatwieniu konkretnej sprawy – mówił Jacek Jaśkowiak.

Nawiasem mówiąc, kolejne dwie ulice na Ławicy w tym roku zostaną wyremontowane, a sprawa z hałasem od strony Toru Poznań wygląda nieco inaczej, niż ją przedstawił poseł, ponieważ trwa tam budowa ekranów akustycznych. Już są gotowe te od strony Przeźmierowa, a do końca lipca zostaną zamontowane przy Bukowskiej. Prezydent chce także zwrócić się do władz lotniska Ławica, by ustawiły ekrany redukujące hałas startujących i lądujących samolotów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: