czwartek, 29 lutego, 2024

Społecznicy i strażnicy miejscy posprzątali bunkier. Wynieśli 400 kg śmieci!

Brak światła i duże zapylenie mocno utrudniało pracę, ale mimo to społecznikom i strażnikom miejskim udało się wysprzątać na błysk szczelinę przeciwlotniczą w parku Marcinkowskiego. Wynieśli aż 400 kg śmieci!

Akcja odbyła się 20 stycznia, a jej inicjatorami był społecznik i mieszkaniec Sołacza Marcin Kenzer-Nowakowski oraz strażnicy miejscy z referatu Jeżyce, którzy wzięli też udział w sprzątaniu w swoim wolnym czasie, po godzinach pracy.

“Porządkowanie obiektu utrudniał brak oświetlenia i bardzo duże zapylenie” – przyznają strażnicy na swoim profilu na Facebooku. – “Uczestnicy akcji musieli używać maseczek przeciwpyłowych i indywidualnego oświetlenia, ale praca została wykonana wzorowo – w 36 workach wyniesiono z pomieszczeń bunkra blisko 400 kg śmieci! Wszystkie zebrane odpady zabrali pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów”.

Strażnicy przypominają, że to nie pierwsze wspólnie zorganizowana akcja – wcześniej w taki sam sposób posprzątano między innymi bunkier w Lasku Golęcinskim. Za każdym razem działania społeczników wspierał Wydział Gospodarki Komunalnej UMP, który dostarczył worki, rękawice i odebrał zebrane odpady, oraz Zarząd Zieleni miejskiej, który jest administratorem obiektu.

Źródło: SMMP
Strona głównaPoznańSpołecznicy i strażnicy miejscy posprzątali bunkier. Wynieśli 400 kg śmieci!