niedziela, 25 lutego, 2024

Spłonął dom pięcioosobowej rodziny. Sąsiedzi apelują o pomoc

W miejscowości Tarchały Małe w powiecie ostrowskim spłonął dom mieszkalny pięcioosobowej rodziny. Sąsiedzi i ksiądz z parafii w Tarchałach wspierają pogorzelców i proszą o pomoc.

Do pożaru doszło 26 stycznia przed godziną 16.00. Mimo szybkiej pomocy strażaków spłonęły stodoła i poddasze domu mieszkalnego. Budynek nie nadaje się obecnie do zamieszkania. Pięcioosobowa rodzina, rodzice z trójką dzieci, 11-letnim chłopcem i 3-letnimi bliźniętami, została bez dachu nad głową i pieniędzy, by wyremontować dom. Stracili też cały dobytek, łącznie z meblami i ubraniami.

Dlatego sąsiedzi i ksiądz z tutejszej parafii postanowili pomóc poszkodowanym. Założyli zbiórkę na portalu “zrzutka”, by zebrać pieniądze na remont domu. Do akcji włączył się tamtejszy proboszcz, który w mediach społecznościowych zapowiedział przeznaczenie całej tacy z dwóch niedzielnych mszy, 28 stycznia i 4 lutego, dla pogorzelców, a dodatkowo udostępnił pomieszczenia parafii na dary, jakie przekażą mieszkańcy.

“Nie bądźmy obojętni, otwórzmy swoje serca na ludzi dotkniętych ogromnym nieszczęściem” – apelują mieszkańcy Tarchał Małych na “zrzutce”.

Źródło: zrzutka
Strona głównaOstrów WielkopolskiSpłonął dom pięcioosobowej rodziny. Sąsiedzi apelują o pomoc