Spektakl muzyczny o Irenie Sendlerowej. Ruszają przesłuchania!

Teatr Muzyczny fot. Teatr Muzyczny

21 lutego w Teatrze Muzycznym ruszają przesłuchania do spektaklu poświęconego Irenie Sendlerowej. To będzie wyjątkowy spektakl – nie tylko ze względu na osobę bohaterki, ale też twórców. Autorem muzyki jest Włodek Pawlik, laureat Grammy.

Spektakl poświęcony Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, Irenie Sendlerowej ma być opowieścią o bohaterstwie i ogromnej odwadze, o heroicznej walce i niegasnącej nadziei. Ma być także hołdem oddanym historii i tym jej bohaterom, dzięki którym niemożliwe stało się możliwe.

Spektakl jest dziełem szeregu wybitnych twórców. Libretto napisali Piotr Piwowarczyk i Mary Skinner. Muzykę skomponował Włodek Pawlik, jedyny polski laureat nagrody Grammy, autorem piosenek jest Mark Campbell, laureat nagród Pulitzera i Grammy. Libretto przetłumaczyli Piotr Piwowarczyk i Lesław Haliński, (również tłumaczenie tekstów piosenek). Reżyserem spektaklu jest Brian Kite, dziekan Wydziału Teatru, Tańca i Telewizji UCLA, za choreografię odpowiada Dana Solimando, mająca na swoim koncie współprace przy broadwayowskich produkcjach. Kierownikiem muzycznym jest Łukasz Pawlik, który podjął się także aranżacji. Scenografię spektaklu tworzy Damian Styrna, kostiumy zaś Anna Chadaj. Kierownictwo wokalne objęła Katarzyna Rościńska, światła reżyseruje Tadeusz Trylski, projekcje Eliasz Styrna. Reżyserią dźwięku zajmie się Tomasz Zajma.

„Jako Teatr chcemy mówić o rzeczach ważnych i tworzyć sztukę, która angażuje” – wyjaśnia genezę powstania spektaklu zespół Teatru Muzycznego. – „Począwszy od 15 lutego i naszego oficjalnego ogłoszenia, zachęcamy do udostępniania i rozsyłania materiału video, przygotowanego podczas wizyty realizatorów spektaklu w Polsce. Znajdują się w nim nie tylko wypowiedzi realizatorów, ale i opowieść o tym, dlaczego zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie realizacji tej produkcji”.

21 lutego na scenie przy ulicy Niezłomnych odbędą się przesłuchania do spektaklu, a bilety na spektakle będzie można kupować już od połowy maja. Premiera odbędzie się 27 sierpnia.

Źródło: Teatr Muzyczny