Specjalne bilety dla uczniów szkół podstawowych. Ile kosztują?

karta PEKA fot. ZTM

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego ZTM Poznań przypomniał o swojej specjalnej ofercie dla uczniów szkół podstawowych: bilet w cenie 60 zł na całą sieć ważny od 1 października do 30 września następnego roku. “To 5 zł miesięcznie” – podkreśla ZTM.

Z rocznego biletu specjalnego w preferencyjnej cenie mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych z Poznania lub jednej z 19 gmin objętych porozumieniami międzygminnymi: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne i Zaniemyśl. Bilet obowiązuje na strefę A+B+C+D, czyli na wszystkie linie ZTM.

“Bilety specjalne dla uczniów szkół podstawowych zakupione na rok szkolny 2022/2023 są ważne do 30 września 2023 roku” – przypomina Zarząd Transportu Miejskiego. – “To oznacza, że uczniowie posiadający taki bilet nie muszą się spieszyć z kupnem nowego – na rok szkolny 2023/24. Wystarczy, że zrobią to przed 1 października. Bilet ten będzie dostępny w sprzedaży od 2 września. Wszystkie bilety okresowe zapisywane są na imiennej karcie PEKA lub w Aplikacji PEKA. Dlatego jeżeli dziecko nie ma karty, to rodzice lub opiekunowie powinni złożyć wniosek w celu założenia dziecku konta i uruchomienia aplikacji lub uzyskania karty PEKA”.

ZTM zachęca także do korzystania z aplikacji PEKA, która może być dla uczniów wygodniejszą formą korzystania z biletów okresowych. Można ją pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android oraz iOS ze sklepów Google Play i App Store, ale trzeba pamiętać o tym, że zakładając konta dla każdego dziecka trzeba je założyć oddzielnie z różnymi adresami e-mail, na które będą wysyłane np. potwierdzenia dokonania zakupu biletu.
“Po założeniu konta/kont dzieci w systemie PEKA rodzic może je połączyć ze swoim (jeśli je oczywiście posiada), dzięki czemu może nimi swobodnie zarządzać – np. kupić dziecku bilet” – wyjaśnia ZTM.

Uczniowie szkół podstawowych mogą też korzystać z karty PEKA lub PEKA Junior – ta opcja pozwala oprócz korzystania z biletu miesięcznego także na korzystanie z tPortmonetki. Wniosek na kartę można złożyć w którymś z Punktów Obsługi Klienta ZTM lub przez internet, przez strone systemu PEKA. Wyrobienie pierwszej imiennej karty PEKA jest bezpłatne, a odebrać może ją wnioskodawca lub osoba z jego pisemnym upoważnieniem. Formalności związane z wyrobieniem karty i zakupem biletu szkolnego można zrealizować we wszystkich Punktach Obsługi Klienta ZTM.

Podziel się: