Spacer przyrodniczy w Poznaniu. „Dobry moment na obserwację i poznawanie terenów zamieszkałych przez traszki”

traszka fot. A.M. Kubicka, UMP

„Wiosna to dobry moment na obserwację i poznawanie terenów zamieszkałych przez traszki” – twierdzą przyrodnicy. I zapraszają poznaniaków na spacer przyrodniczy po użytku ekologicznym „Traszki Ratajskie”.

Spacer odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 11.00 i jest okazją do rodzinnego wyjścia czy edukacyjnego spędzenia sobotniego przedpołudnia. Dlaczego traszki trzeba chronić i jak odwdzięczą się latem – opowie przewodnik spaceru Artur Golis – pracownik służby parków krajobrazowych Wielkopolski. Zawodowo zajmuje się ochroną krajobrazu, głównie wiejskiego lecz także obszarów leśnych i mokradłowych.

Termin nie został wybrany przypadkowo: od 15 marca do 15 kwietnia trwała wiosenna masowa migracja płazów do miejsc rozrodu, a opady deszczu, wilgotność i temperatura zachęcają zwierzęta do wzmożonej aktywności. Dlatego też podczas spaceru jest duża szansa na stanięcie oko w oko z traszką.

Podczas spaceru odbędzie się pokaz odławiania traszek i oczywiście wpuszczania ich z powrotem do wody. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał an to zgodę dla celów edukacyjnych. Spacer rozpocznie się o godzinie 11.00 przy ul. Piaśnickiej 129 (stary przystanek os. Lecha) i potrwa około 2 godzin. Warto zadbać o wygodną odzież i obuwie, bo trasa spaceru będzie prowadziła także poza alejkami.

Podziel się:

Ostatnio dodane: