Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion

Sondaż wyborczy. Spadek poparcia dla PiSu. Konfederacja wchodzi do Sejmu

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony dla “Faktów” TVN i TVN24 przynosi złe wiadomości obecnie rządzącemu ugrupowaniu.

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w nim 39 proc. poparcia. Ciągle daje im to pierwsze miejsce, ale jednocześnie jest to spadek w porównaniu z poprzednim sondażem wyborczym aż o 5 punktów procentowych. Wpływ na to miało najprawdopodobniej zamieszanie dotyczące wykorzystywania rządowych samolotów oraz informacje ujawnione przez Onet o powiązaniach wiceministra sprawiedliwości ze zorganizowanym hejtem wymierzonym w sędziów.

Drugą pozycję konsekwentnie zgarnia Koalicja Obywatelska, która w każdym badaniu ma największe poparcie wśród ugrupowań opozycyjnych. Tym razem KO może liczyć na 30 procent poparcia i jest to lepszy wynik od poprzedniego badania o 3 punkty procentowe.

Trzecie miejsce zgarnia Lewica (formalnie SLD). Swój głos na nich zamierza oddać 11 procent wyborców i jest to identyczny wynik, jak w ostatnim sondażu. Politykom Lewicy nie udało się nic ugrać na spadkach PiSu.

Do sejmu wchodzą jeszcze koalicja PSL i Kukiz’15 oraz Konfederacja. Oba ugrupowania otrzymały po 6 procent poparcia i konsekwentnie balansują na granicy progu wyborczego.

Sondaż “Kantar” został przeprowadzony telefonicznie na grupie 1012 osób dla “Faktów” TVN i TVN24.

Źródło: TVN

4
Dodaj komentarz

avatar
Edward Szwec
Edward Szwec

TVN już nadaje ? Dla Komorowskiego było 79% poparcia , jak się skończyło – wiemy. O Neumannie , czy Brejzie u nich cicho – sza. Inowrocławia to nawet nie wspominają . Dwa standardy jak w PO ?

Krzysztof Kubasik
Krzysztof Kubasik

Im wiecej małych partii tym lepiej.

Hanna Kędzierska
Hanna Kędzierska

Chcielibyście nie?