Wybory fot. UMP

Sondaż. Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie. Duży wzrost Konfederacji

Według opublikowanego wczoraj sondażu pracowni Kantar, Prawo i Sprawiedliwość jest jedynym ugrupowaniem, które traci poparcie.

W dalszym ciągu ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może jednak pochwalić się największym poparciem społeczeństwa i znaczną przewagą nad pozostałymi partiami. W sondażu chęć głosowania na PiS wyraziło 39% badanych, czyli jeden procent mniej niż przed miesiącem.

Drugie miejsce w sondażu zajmuje Koalicja Obywatelska, która zdołała do siebie przekonać 27% głosujących, co oznacza wzrost poparcia o trzy procent. Trzecie miejsce konsekwentnie przypada Lewicy. Ona również zanotowała wzrost poparcia i może się pochwalić 14% wynikiem (wzrost o 3%).

PSL i Konfederacja solidarnie zgarnęły po 7% głosów. Pierwsze ugrupowanie zyskało, w porównaniu z poprzednim sondażem, 1% poparcia, a Konfederacja aż 5% poparcia.

Sondaż, opublikowany przez wp.pl, został zrealizowany przez pracownię Kantar w dniach 11-16 października na grupie 986 osób. Preferencje badano na grupie 650 osób, które potwierdziły chęć wzięcia udziału w wyborach.

2
Dodaj komentarz

avatar
Antypis
Antypis

Pis się kończy !!!!!

Gree
Gree

Głupki się dopiero obudzą, jak specjaliści od konserwacji powierchni płaskich i wypukłych i cała reszta roboliady z niepełnym zawodowym, zamiast minimalnej dostaną wypowiedzenia, bądź ultimatum – wypad na JDG.
Wtedy dopiero zacznie się kwik i gardłowanie, że PiSdzielski lud wybrany ma się zabrać za samodzielne utrzymanie swojego jestestwa.