Sondaż: Notowania Andrzeja Dudy gwałtownie spadają

Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl
Aż 20 proc. stracił Andrzej Duda w porównaniu z kwietniowym sondażem prezydenckim przeprowadzonym przez Kantar dla Rzeczpospolitej. A kto zyskał?

Urzędujący prezydent uzyskał 39 proc. głosów – w kwietniu było to 59 proc. Poparcie dla prezydenta drastycznie spadło, ale nadal to on zdobywa najwięcej głosów w majowym sondażu.

Na drugim miejscu z 18 proc. głosów jest Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej, na trzecim z 15 proc. – Szymon Hołownia (jego poparcie wzrosło o 8 proc.), a na czwartym z 8 proc. – Krzysztof Bosak z Konfederacji (wzrost poparcia o 3 proc.).

Pozostali kandydaci zdobyli już znacznie mniej głosów: Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.), Robert Biedroń (2 proc.), Marek Jakubiak (2 proc.) i Stanisław Żółtek (poniżej 1 proc.).

A co działoby się w drugiej turze? na pewno wszedłby do niej Andrzej Duda i jak wynika z sondażu – pokonałby wszystkich rywali. najtrudniej poszłoby mu z Szymonem Hołownią – według sondażu na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 47 proc. Polaków, a na Szymona Hołownię zaledwie 2 proc. mniej!

Co ciekawe, udział w wyborach zadeklarowało aż 78 proc. ankietowanych, przy czym ponad połowa ma wybranego kandydata, na którego zagłosuje.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-19 maja na grupie 956 dorosłych mieszkańców Polski.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: