Sondaż: kto wygrałby wybory w lutym?

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion
Gdyby wybory odbyły się na początku lutego, to bezapelacyjnie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. To akurat nic nowego – ale później robi się ciekawie…

Według nowego sondażu CBOS, którego wyniki podała Wirtualna Polska, PiS zdobyłoby 33 proc. głosów, co oznacza spadek o 2 pkt. proc. w stosunku do badania przed miesiącem.

Na drugim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni, która zdobyłaby 19 proc. głosów (więcej o 1 pp), a na trzecim Koalicja Obywatelska z 12 proc. głosów (spadek o 2 pp).

Ostatnim ugrupowaniem, które weszłoby do Sejmu, jest Konfederacja, która zdobyłaby 6 proc. głosów (więcej o 1 pp). Lewica zdobyłaby 4 proc. głosów, a więc nie przekroczyłaby progu wyborczego, tak samo jak Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.) i Kukiz’15 (1 proc.). Notowania obu tych partii nie zmieniły się od stycznia.

1 proc. badanych zamierza zagłosować na inny komitet wyborczy, a prawie co piąta osoba nie popiera jednoznacznie żadnej partii politycznej. Pójście do wyborów zadeklarował 76 proc. uprawnionych do głosowania i to o 3 pkt proc. więcej niż w styczniu.

Sondaż przeprowadzono na próbie 1179 osób.

Podziel się:

Ostatnio dodane: