Sejm Rzeczypospolitej Polskiej fot. Kpalion

Sondaż: Kto wygrałby wybory parlamentarne, gdyby odbyły się w czerwcu?

82 proc. Polaków poszłoby zagłosować w wyborach parlamentarnych, gdyby wybory odbywały się na przełomie maja i czerwca. A na kogo by zagłosowaliby?

Jak informuje Onet.pl, z badań CBOS wynika, że 46 proc. badanych zagłosowałoby na PiS, 20 proc. – na KO, 6 proc. – na Konfederację, a po 5 proc. – na Koalicję Polską (PSL i Kukiz’15) i Nową Lewicę.

Co interesujące – to fakt, że wszystkim partiom dość mocno spadły notowania od ostatniego badania, które było w marcu. PiS i Nowa Lewica straciły po 3 proc. głosów, PSL Koalicja Polska – 2 proc., a KO i Konfederacja – po 1 proc.

Co ciekawe, aż 13 proc. Polaków nie wie, na jaką partię zagłosowałoby w wyborach (wzrost aż o 5 proc.), 4 proc. odmówiło odpowiedzi, a 1 proc. wskazał inna partię.

Inną partię wskazało 1 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.), odpowiedź trudno powiedzieć wybrało 13 proc. (wzrost o 5 pkt. proc.), 4 proc. odmówiło odpowiedzi (wzrost o 3 pkt. proc.)

Badanie zrealizowano od 22 maja do 4 czerwca 2020 r. na próbie liczącej 1308 osób (w tym: 61,6 proc. metodą CAPI, 24,4 proc. – CATI i 14 proc. – CAWI).

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze