Sejm RP, sala plenarna fot. Piotr VaGla Waglowski

Sondaż: Kto wygrałby wybory – gdyby odbyły się w listopadzie? Te wyniki mogą zaskoczyć!

Spadło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, ale także dla Koalicji Obywatelskiej. Wzrosło, i to sporo, dla Polski 2050 Szymona Hołowni.

Jak wynika z badania Kantar opublikowanego przez PAP, wybory wygrałoby zdecydowanie PiS wraz z koalicjantami – głosowanie na tę partię zadeklarowało 30 proc. badanych. To spadek w stosunku do październikowego badania o 6 punktów procentowych. Drugie miejsce zajęłaby KO – na nią zagłosowałoby 24 proc. badanych i to też spadek od października o 4 pp. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni z poparciem 13 proc. głosów. Tu z kolei mamy wzrost o 4 pp.

Po 6 proc. głosów zdobyłyby Lewica, PSL-Koalicja Polska i Konfederacja. Wszystkie więc zajęłyby czwarte miejsce i weszły do Sejmu. Warto zaznaczyć, że Lewicy od października notowania spadły o 1 pp, PSL wzrosły o 2 pp, wzrosły również Konfederacji o 1 pp.

Aż 70 proc. badanych zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach do Sejmu – wzrost o 1 pp w stosunku do października. 19 proc. respondentów nie poszłoby do wyborów (spadek o 3 pkt proc.). 11 proc. jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach (wzrost o 2 pkt proc.), a 14 proc. – na kogo miałoby oddać głos.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 6-12 listopada na reprezentatywnej próbie 981 mieszkańców Polski.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze