Rafał Trzaskowski 12 fot. S. Wąchała.

Sondaż: jak zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory odbyły się 21 czerwca?

Wiadomości nie są optymistyczne dla Andrzeja Dudy: poparcie dla niego spada, natomiast przeciwnicy rosną w siłę. Którzy przeciwnicy? I tu już mamy małą niespodziankę…

Jak wynika z sondażu przygotowanego przez IBRiS dla Onet.pl, Andrzej Duda otrzymałby 41,3 proc. głosów – to spadek o 1,9 proc. – Rafał Trzaskowski dostałby 28,2 proc. – tu z kolei mamy wzrost aż o 12,2 proc. I ci dwaj kandydaci spotkaliby się w drugiej turze wyborów, zaplanowanej – przypomnijmy – na 12 lipca.

Kto zająłby trzecie miejsce? Dość nieoczekiwanie Władysław Kosiniak–Kamysz, który dostałby 8,3 proc. wyborców ( spadek o 1,3 pkt. proc.) i który wyprzedził Szymona Hołownię. Ten kandydat zajmuje czwarte miejsce z wynikiem niewiele gorszym, bo 8,1 proc. głosów, ale też zanotował spadek o 1,8 pkt. proc.

Na piątym miejscu jest Krzysztof Bosak – poparłoby go 4,6 proc. wyborców (także spadek o 2,2 proc.), a na szóstym Robert Biedroń z poparciem 3,8 proc. (także spadek o 3 proc.). Reszta kandydatów nie przekroczyła poziomu 1 proc. poparcia.

66,5 proc. ankietowanych powiedziało, że weźmie udział w wyborach. 4,5 proc. ankietowanych nie wskazało żadnego z kandydatów.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze