Kampania wyborcza Duda Trzaskowski fot. Sławek Wąchała

Sondaż: Duda kontra Trzaskowski – różnica minimalna, ale…

W drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca, zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla Onetu, minimalnie więcej osób chce zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. Ale nadal duża grupa nie wie, na kogo odda głos.

Na prezydenta Warszawy chce zagłosować 45 proc. wyborców, na Andrzeja Dudę – 44 proc. Ale aż 11 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

Według sondażu pójście do wyborów zadeklarowało 81 proc. pytanych, ale tylko 53 proc. pójdzie na pewno – 28 proc. raczej się wybierze. 6 proc. uczestników sondażu jeszcze nie wie, czy pójdzie zagłosować w wyborach.

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-8 lipca na próbie reprezentatywnej 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje wyborcze badano w grupie 789 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” pójście do wyborów.

Przypomnijmy, że w I turze wyborów wzięło udział 64,51 proc. Polaków. Wyniki sondażu Kantar przed pierwszą turą wyborów były jednymi z najbardziej zbliżonych do ostatecznych wyników, które przekazała PKW.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze