Sondaż: Czy Jarosław Kaczyński powinien podać się do dymisji?

Jarosław Kaczyński fot. Karolina Adamska
Takie pytanie zadali Polakom autorzy sondażu SW Research dla Rzeczpospolitej. Przebadano 800 internautów powyżej 18 roku życia. I co powiedzieli?

64,9 proc. respondentów uważa, że Jarosław Kaczyński powinien się podać do dymisji, a 18,1 proc. – że nie powinien tego robić. 17 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Z badania SW Research wynika też, że dymisję Jarosława Kaczyńskiego popiera prawie 70 proc. kobiet i 60 proc. mężczyzn. Jeśli chodzi o wiek i wykształcenie, to za dymisją jest ponad 70 proc, najmłodszych uczestników badania i 2/3 respondentów posiadających średnie wykształcenie.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 24.11-25.11.2020 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

el

Podziel się: