Sondaż: Co Polacy sądzą o odmowie udziału w debacie przez prezydenta Dudę?

Andrzej Duda fot. UMP
Debata między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim miała się odbyć 2 lipca. Ale się nie odbyła, ponieważ prezydent Duda odmówił udziału. Jak Polacy oceniają jego decyzję?

TVN i TVN24 zleciły firmie Kantar przeprowadzenie sondażu, co o odmowie prezydenta Dudy myślą Polacy. Z sondażu wynika, że 57 proc. pytanych ocenia tę decyzję negatywnie, 29 proc. – pozytywnie, a 14 proc. nie ma zdania.

37 proc. badanych uznało, że decyzja prezydenta Dudy była „zdecydowanie zła”, a 20 proc. – że „zła”. W przypadku oceny pozytywnej 19 proc. uznało, że decyzja była „zdecydowanie dobra”, a 10 proc. – że „raczej dobra”.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób.

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na udział w debacie, ale prezydent Andrzej Duda nie. Uznał ją za „dyktat jednej stacji medialnej” i taka debata byłaby według niego „gangsterskim prowadzeniem polityki”. Jego zdaniem na debatę powinny się umówić trzy największe stacje telewizyjne w Polsce i wtedy wziąłby w niej udział. Tymczasem w poniedziałek bierze udział w debacie w Końskich zorganizowanej wyłącznie przez TVP.

Debatę jednak miała zorganizować nie jedna redakcja, a cztery: TVN, TVN24, Onet i WP, przy czym sygnał z debaty byłby bezpłatnie dostępny dla wszystkich zainteresowanych mediów. Mieli ją poprowadzić Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Marek Kacprzak (Wirtualna Polska) i Andrzej Stankiewicz (Onet). Pytania, poza dziennikarzami, mogliby także zadawać widzowie i inne redakcje.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: