Solidarna Polska: Sterczewski powinien zrezygnować z mandatu!

Franciszek Sterczewski fot. L. Łada

Politycy Solidarnej Polski uważają, ze poseł powinien złożyć mandat z powodu próby przekazania jedzenia i lekarstw uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej w Usnarzu. Ich zdaniem jego działanie wpisuje się w scenariusz przygotowany przez Putina i Łukaszenkę.

24 uchodźców od ponad dwóch tygodni koczuje na granicy. Straż graniczna nie chce ich wpuścić do Polski, Białorusini nie pozwalają im wrócić. Polscy strażnicy nie pozwalają także przekazać koczującym żywności, ciepłej odzieży czy lekarstw mimo wielokrotnych prób podejmowanych przez polskich parlamentarzystów czy działaczy organizacji charytatywnych.

24 sierpnia taka próbę podjął też poseł Franciszek Sterczewski, który próbował przerzucić torbę z lekami i żywnością do uchodźców. Nie udało mu się, został zatrzymany przez straż graniczną. I to właśnie tak bardzo oburzyło posłów Solidarnej Polski, że zaapelowali do niego, by zrzekła się mandatu, a do Donalda Tuska – by zdyscyplinował swoich posłów, bo działają nie tylko wbrew prawu, ale wbrew interesom Polski i UE.
– Apelujemy do Donalda Tuska, pana posła Franciszka Sterczewskiego i wszystkich tych, którzy nie rozumieją tej sytuacji: jeżeli rzeczywiście nie są w stanie zrozumieć całego aspektu, nie są w stanie zachować powagi w tak ważnych sytuacjach i powstrzymać swoich emocji, to po prostu powinni przestać pełnić funkcję posła – skomentował dziś tę sytuację na konferencji prasowej Jacek Ozdoba, poseł Solidarnej Polski, jak informuje dziennik.pl.

Zdaniem posła akcja Franciszka Sterczewskiego wpisała się w scenariusz napisany przez Putina i Łukaszenkę i jest to niepokojąca sytuacja. A poseł Mariusz Kałużny dodał, że jego zdaniem w sprawach międzynarodowych konfliktów opozycja powinna trzymać taką samą linię jak rząd.
– Dzisiaj dochodzimy do paradoksalnej i absurdalnej sytuacji, że polskie służby musza więcej zajmować się naszymi posłami opozycji, i mają z nimi większy problem niż z imigrantami na granicy – powiedział poseł Kałużny. – Apelujemy o opamiętanie. Apelujemy o postawę propolską, postawę jedności w tym zakresie. Apelujemy przede wszystkim do Donalda Tuska: to są pana politycy. Pretenduje pan do władzy, nie wiem, czy to kandydaci na ministrów pana rządu, ale prosimy, by z polskiego państwa nie robić groteski. Apelujemy także do pana Sterczewskiego po jakże haniebnym i wstydliwym wczorajszym spektaklu, żeby zrzekł się mandatu posła i żeby nie ośmieszał naszej izby.

Podziel się: