Solidaritot I Solidar-Noc w Poznaniu

Polski Teatr Tańca w koprodukcji z niemieckim zespołem teatralnym body talk przygotował spektakl pt. „Solidaritot I Solidar-Noc”. Wieczór premierowy odbędzie się w trzech odsłonach – 20 grudnia o godz. 20.00 zobaczymy go w Sali Wielkiej CK „Zamek”.

Polski Teatr Tańca z Poznania (Polska) i bodytalk z Münster (Niemcy) w związku z ostatnimi zakłóceniami życia zadają pytanie: co to oznacza dla nas wszystkich?

W sierpniu 1980 roku rozpoczęło się polskie lato miłości. Dzieci nie mogły doczekać się przebudzenia. W snach niecierpliwie marzyły o pracy w stoczni jako operatorzy dźwigu i elektrycy. Zwodowanymi statkami miały popłynąć ku wolności. Czy zdobywając centrum Europy, dotknęły POLarnego zimna?

Następnego dnia poeci – także ci wielcy – gorzko zapłakali. Boleśniej niż kiedykolwiek upadli, pogrążając się w toni milczenia. A wtedy to słowo zniknęło i język pozostał już bez niego – SOLIDARNOŚĆ.

Pierwsza koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z bodytalk JEWROPE została uhonorowana w 2014 roku w Kolonii nagrodą przyznawaną teatrom tańca (Kölner Tanztheaterpreis).

Solidaritot | Solidar-Noc
Reżyseria, choreografia i dramaturgia: Yoshiko Waki i Rolf Baumgart
Muzyka na żywo: Damian Pielka
Scenografia: Mirosław Kaczmarek
Światło: Klaus Dilger
Koordynatorzy ds.produkcji: Maximilian Körner i Robert Chodyła
Koprodukcja: Theater im Pumpenhaus Münster

Występują i współtworzą: Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Volodymyr Makovskyi, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

Światła: Przemysław Gapczyński
Obsługa dźwięku: Zuzanna Majewska
Obsługa spektaklu: Daniel Wiśniewski
Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski
Czas trwania: 60 minut
Projekt graficzny: Piotr Zdanowicz

Spektakl dla widzów powyżej 18 roku życia.

PTT, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze