Solec: Potrącenie pieszego na jezdni. Nie żyje

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
61-latek szedł środkiem jezdni po zmroku, bez żadnych elementów odblaskowych. Zanim zdążyła go zatrzymać policja – potrącił go przejeżdżający samochód. Mężczyzna zginął na miejscu.

13 grudnia po godzinie 20:00 wolsztyńscy policjanci otrzymali informację, że środkiem drogi między Mochami a Solcem idzie jakaś osoba. Nietypowy spacerowicz nie miał żadnych elementów odblaskowych na ubraniu i był praktycznie niewidoczny dla kierowców.

Na miejsce wyruszyli natychmiast policjanci z Przemętu, którzy mieli tam najbliżej, jednak zaledwie zdążyli wyruszyć, gdy nadeszła wiadomość o potrąceniu tego pieszego. Policjanci znaleźli się na miejscu zdarzenia w ciągu kilku minut, wezwali też karetkę do ofiary potrącenia. Niestety, mimo reanimacji 61-letni mężczyzna zmarł z powodu obrażeń. Potrącił go jadący toyotą 65-letni mieszkaniec Poznania.

Dlaczego mężczyzna szedł środkiem drogi bez odblasków? Najprawdopodobniej powodem było nadużycie alkoholu, choć na pewno będzie wiadomo po sekcji zwłok. Kierowca samochodu, który potrącił pieszego, był trzeźwy.

KPP Wolsztyn, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: