Solaris dostarczy nowe autobusy. „Wchodzimy z komunikacją miejską w XXI wiek”

Solaris Urbino fot. mat. pras. Solaris
Konin zdecydował się na zakup sześciu autobusów elektrycznych od firmy Solaris. Nowe pojazdy mają zostać dostarczone miastu w połowie 2020 roku.

– Kupujemy ciche, ekologiczne autobusy. Wchodzimy z komunikacją miejską w XXI wiek. Warto podkreślić, że to pierwszy etap zmian, bo przed nami zakup jeszcze jednego autobusu elektrycznego i 6 hybrydowych. Będziemy stopniowo eliminować silniki spalinowe, by przedsiębiorstwo stało się instytucją ekologiczną. To wpisuje się w strategię rozwoju naszego miasta – wyjaśnił Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Wartość kontraktu obejmującego zakup 6 autobusów oraz 3 ładowarek to 16 milionów złotych. Miastu udało się uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych na zakup pojazdów.

– Jeden autobus kosztuje ponad 2 miliony złotych netto, do tego należy jeszcze dodać 3 ładowarki, które będą umieszczone w naszej zajezdni. To są autobusy w tej chwili w Polsce najnowocześniejsze. Oprócz napędu elektrycznego posiadają pełną klimatyzację w przestrzeni pasażerskiej, monitoring w środku pojazdu, informację dla pasażerów. Wszystko po to, by pasażer miał idealne warunki podróży, a kierowca bardzo dobre warunki pracy – wyjaśnia Mirosław Pachciarz, prezes MZK .

Nowe autobusy będą miały wozić pasażerów na najbardziej odległych liniach autobusowych w Koninie. Autobusy mają zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Dodatkowo pracownicy MZK zostaną nieodpłatnie przeszkoleni przez producenta.

Źródło: mat. pras. / UM Konin

Podziel się:

Ostatnio dodane: