Sobotnie dane zakażeń koronawirusem: nadal bardzo duży przyrost!

Adam Niedzielski fot. KPRM

Minister Adam Niedzielski poinformował o 15 190 zakażeń koronawirusem, które stwierdzono w ciągu ostatniej doby w Polsce. To nadal bardzo duży przyrost, jak podkreślił podczas rozmowy w RMF FM.

Jednak, choć przyrost jest duży, to i tak jest to mniej niż w czasie poprzednich trzech fal, na co zwrócił uwagę minister. Jest też mniej hospitalizacji i ciężkich przypadków, co cieszy.

Najpoważniejsza sytuacja jest nadal w województwach lubelskim i podlaskim, jednak tam już dynamika zakażeń wyhamowuje. Jak powiedział minister, w województwie lubelskim dynamika zakażeń wyniosła jedynie 9 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Jednak zdaniem Adama Niedzielskiego apogeum fali jeszcze przed nami i wszystko zależy od tego, jak się będziemy zachowywać i czy będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa: dystansu społecznego, noszenia maseczek i dezynfekcji. Minister zaapelował też o szczepienia do tych, którzy tego jeszcze nie zrobili, przypomniał też, że są już dostępne szczepienia trzecią dawką dla wszystkich dorosłych Polaków.

Źródło: RMF FM

Podziel się: