czwartek, 29 lutego, 2024

Śnieg, kolizje i duże korki. Uważajcie na drogach!

Pożar samochodu na Bukowskiej, kolizja na węźle Krzesiny oraz czołowe zderzenie między Biedruskiem i Radojewem – a wszystko z samego rana. Po Poznaniu jeździ się dziś wyjątkowo trudno.

30 listopada około godziny 7.00 rano straż pożarna interweniowała na ulicy Bukowskiej, gdzie zapalił się jadący samochód. Pożar udało się szybko ugasić, nikt też nie ucierpiał, ale zdarzenie spowodowało duże utrudnienia w ruchu: przejazd na wprost był zablokowany przez kilkanaście minut, kierowcy mogli tylko skręcić w Marcelińską w prawo, a ruchem kierowała policja.

Tuż przed godziną 7.30 na trasie z Biedruska do Poznania czołowo zderzyły się dwa samochody. Jak informują wielkopolscy strażacy, dwie osoby ucierpiały i zabrano je do szpitala. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej,a drogę udało się odblokować częściowo dopiero po godzinie 10.00. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

Przed godziną 10.00 z kolei doszło do wypadku na ulicy Lutyckiej, co spowodowało korki w zachodniej części Poznania – kierowcy jadący w kierunku Koszalińskiej stoją już na ulicy Dąbrowskiego. Przed godziną 8.00 kolizja na węźle Krzesiny, na zjeździe z S11 na A2 w kierunku Świecka. Nikt nie ucierpiał, ale korek na S11 od strony Kórnika ciągnął się przez kilka kilometrów.

Służby tradycyjnie apelują do kierowców o ostrożność – zwłaszcza na wiaduktach i w rejonie zbiorników wodnych, gdzie mimo pracy piaskarek nadal może być bardzo ślisko.

Źródło: KW PSP Poznań
Strona głównaPoznańŚnieg, kolizje i duże korki. Uważajcie na drogach!