Śmiertelne pobicie na Śródce w Poznaniu. Podejrzanemu grozi 12 lat więzienia

Rondo Śródka fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Pobitego mężczyznę znaleziono na dworcu autobusowym na Śródce. Karetka zawiozła go do szpitala, ale nie udało się go uratować. Policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o to pobicie. Grozi mu 12 lat więzienia.

Do tragedii doszło 9 stycznia po godzinie 22.00, jak informuje portal „epoznan”. Na miejsce została wezwana policja, a także karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. Lekarze stwierdzili poważny uraz głowy – mimo ich starań 13 stycznia pacjent zmarł.

Sprawą zajęli się policjanci i po przejrzeniu nagrań z monitoringu dworcowego wytypowali podejrzanego o pobicie. 36-letni mężczyzna jest widoczny na nagraniu obok pobitego, ma też jego plecak. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 12 stycznia, a dzień później otrzymali ze szpitala informację, że pobity mężczyzna zmarł.

36-latek usłyszał zarzut kradzieży i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który doprowadził do śmierci pobitego. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd zadecydował też o jego tymczasowym aresztowaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: