Służymy Niepodległej: piknik wojskowy na Golęcinie

Wojskowa grochówka, nowoczesny sprzęt wojskowy, pokazy walk i wiele innych atrakcji. W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych na Golęcinie odbył się piknik wojskowy „Służymy Niepodległej”.

Piknik został zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybyłych gości powitał wojewoda Zbigniew Hoffman, który zaprosił poznaniaków na atrakcje przygotowane przez wojskowych, podkreślając jednocześnie, że impreza jest swego rodzaju preludium do jutrzejszych uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

A atrakcji nie brakowało. Dla najmłodszych tradycyjnie najciekawszy był sprzęt wojskowy, który można było oglądać i próbować jak działa – największym zainteresowaniem cieszyły się jak co roku klaksony, światła i syreny awaryjne…

Nieco starsi mogli posłuchać doskonałej jak zawsze Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych i spróbować wojskowej grochówki. Były również konkursy, zabawy plastyczne, a także pokazy walki wręcz. Specjalne atrakcje wraż z bogatym pakietem informacyjnym przygotowała też 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Piknik zakończył się o godzinie 16.00 odśpiewaniem przez wszystkich obecnych „Marsza I Brygady” i Capstrzykiem Niepodległości. Wszyscy obecni otrzymali też pamiątkowe biało-czerwone ulotki z tekstem Hymnu Polski oraz Marsza I Brygady, który jest pieśnią reprezentacyjną Wojska Polskiego.

el