niedziela, 25 lutego, 2024

Słupca ma nowego komisarza

Wojewoda Agata Sobczyk jeszcze 28 grudnia wystąpiła z wnioskiem o zmianę komisarzy w Pile i Słupcy. Jeden komisarz już jest – to Jacek Szczap.

Komisarzy do zarządzania Piłą i Słupcą wyznaczył jeszcze premier Mateusz Morawiecki – prezydent Piły i burmistrz Słupcy zostali posłami. Jedną z pierwszych decyzji wojewody Agaty Sobczyk było wystąpienie do premiera z wnioskiem o zmianę komisarzy. W przypadku Słupcy wystąpiła o wyznaczenie Jacka Szczapa do pełnienia funkcji burmistrza tego miasta – i tak się stało.

“Premier Donald Tusk na podstawie art. 28f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wyznaczył z dniem 5 stycznia 2024 r. Jacka Szczapa do pełnienia funkcji burmistrza miasta Słupcy do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza” – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Jacek Szczap jest absolwentem Akademii Rolniczej (obecnie to Uniwersytet Przyrodniczy) w Poznaniu. W latach 2005-2016 pracował w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupcy – został jego kierownikiem w 2008 roku. Później pełnił funkcję inspektora do spraw infrastruktury miejskiej w Urzędzie Miasta w Słupcy, a od 2019 roku był zastępcą burmistrza Słupcy.

Źródło: WUW
Strona głównaSłupcaSłupca ma nowego komisarza