poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Skażona woda w szkole. Trwają powtórne badania

W Szkole Podstawowej nr 2 w Pile rok szkolny rozpocznie się później ze względu na bakterie wykryte w instalacji wodociągowej szkoły. 1 września zaplanowano koleje badanie instalacji i jakości wody w placówce.

O konieczności przełożenia rozpoczęcia lekcji w placówce poinformował Urząd Miasta w Pile, podając też, że rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I – III odbędzie się 1 września w innym budynku, przy ul. Bydgoskiej.

„Wyniki przeprowadzonych badań (w szkole i poza nią) świadczą jednoznacznie o podejrzeniu skażenia wyłącznie wewnętrznej sieci wodociągowej budynku szkoły” – czytamy w komunikacie urzędu. – „Powrót dzieci i pracowników do szkoły będzie możliwy najprawdopodobniej w dniu 5 września. Decyzja w tej sprawie zostanie poprzedzona ponownym badaniem wody”.

Badanie zaplanowano na 1 września. Jak powiedziała portalowi “asta24” Barbara Ochocka, dyrektorka SP 2 w Pile, w szkole wymieniano instalacje wodną i skażenie może być tego efektem, ale przed otrzymanie wyników badań trudno powiedzieć coś na pewno w tej sprawie.
Według nieoficjalnej informacji portalu w wodzie wykryto enterokoki, bakterie, które mogą wywoływać nudności, wymioty i biegunkę.

Strona głównaWiadomości Piła / Chodzież / Wągrowiec / ZłotówSkażona woda w szkole. Trwają powtórne badania