Skandal podczas meczu Lecha Poznań w Sztokholmie

stadion Bułgarska fot. S. Wąchała

Szwedzcy kibice, niezadowoleni z przebiegu meczu, zaatakowali podczas spotkania polskich dziennikarzy. Na początku do loży prasowej poleciały czipsy, nie brakowało też słownych zaczepek. Musiała interweniować ochrona stadionu i policja.

Szwedzcy kibice mieli miejsca w loży VIP tuż obok trybuny prasowej. Jak podaje Radio Poznań, którego dziennikarz, Grzegorz Hałasik, relacjonował to spotkanie ze stadionu, zaczęło się od słownych zaczepek między szwedzkimi kibicami a polskimi dziennikarzami. Jednak on sam tego nie widział, zauważył dopiero, że jest problem, gdy do loży prasowej zaczęły lecieć czipsy, a obok niego wylądowało opakowanie po czipsach. Później kibice zaczęli wylewać płyn z kubków na dziennikarzy. Zalany został między innymi laptop dziennikarza Przeglądu Sportowego. I on, i inni przedstawiciele mediów, mieli problem z wysłaniem relacji z meczu do swoich redakcji.

Reakcja ochrony i policji nastąpiła, jak uważa dziennikarz, zdecydowanie za późno, bo szwedzcy kibice już zdążyli uszkodzić sprzęt Polaków. Ochrona poprosiła, by dziennikarze przesiedli się niżej, na co się zgodzili. Jak podkreślił Grzegorz Hałasik, który od wielu lat komentuje mecze na całym świecie – jeszcze nigdy nie był świadkiem takiego zajścia, w którym kibice atakowaliby dziennikarzy.

Podziel się: