Sierpniowe koncerty #NaFalach w Poznaniu. Kto wystąpi?

Na Falach Sorry Boys fot. Sławek Wąchała

Kamil Bednarek, Rahim i Fokus oraz Fisz Emade Tworzywo – tych wykonawców będzie można usłyszeć na miejskich koncertach w cyklu #NaFalach w sierpniu nad Jeziorem Strzeszyńskim. Koncerty odbędą się w dwa sierpniowe weekendy.

W piątek 18 sierpnia wystąpi Kamil Bednarek. Pochodzący z Brzegu artysta cztery lata temu rozgrzał poznańską publiczność, a 18 sierpnia będzie okazja do powtórki i usłyszenia nowych utworów.
– Mieliśmy już zaszczyt gościć tego artystę w 2019 roku. To jeden z tych występów, po których chce się wrócić na następne – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

19 sierpnia zagrają bowiem Rahim i Fokus, członkowie legendarnej Paktofoniki, będzie to więc święto polskiego hip-hopu, a artyści zagrają materiał z “Kinematografii” i “Archiwum Kinematografii” po ponad 20-letniej przerwie.
– Projekt, z którym wystąpimy #NaFalach jest wyjątkowy pod każdym względem – zdradza Rahim. – Razem z nami na scenie pojawi się orkiestra, która przygotowała specjalne aranże naszych największych utworów.

Fani “Jestem Bogiem”, “Ja to Ja”, czy “Chwil ulotnych” też będą mogli usłyszeć swoje ukochane utwory – ci młodsi będą mieli z kolei wyjątkową okazję, by usłyszeć je po raz pierwszy na żywo.

25 sierpnia nad Jeziorem Strzeszyńskim zaprezentuje się Fisz Emade Tworzywo, czyli bracia Waglewscy, Bartosz i Piotr. Występowali w cyklu #NaFalach w 2018 roku, a teraz wracają z materiałem z albumu “Ballady i Protesty”, który ukazał się pod koniec 2021 roku. Jak piszą twórcy – ta płyta to “…mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań”.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20.00. Wstęp na nie jest bezpłatny. POSiR, organizator koncertów, przygotował dodatkowy parking na terenie Scout Campu przy ul. Koszalińskiej i radzi, by na koncert przyjechać sporo przed 20.00, bo przed samym rozpoczęciem mogą się tworzyć korki. Najlepiej zresztą przyjechać komunikacją miejską nad Strzeszynek, która z racji koncertów będzie wzmocniona tak przed, jak i po koncercie.

Najlepiej dotrzeć tam autobusami jednej z sześciu linii: 146, 160, 195, 835, 836 i 837. Autobusy linii 146 są najwygodniejsze dla mieszkańców północy Poznania: Naramowic, Piątkowa, Podolan i Winograd, którzy Pestką lub tramwajem na Naramowice mogą dotrzeć do przystanków na trasie 146.

160 rusza z dworca Garbary przez Sołacz, Podolany na Strzeszyn – w dni koncertów linia 160 zostanie wydłużona po godz. 18 i zamiast kończyć trasę na przystanku Stary Strzeszyn, to pojedzie aż do Strzeszynka. Z ogrodów z kolei do wyboru są aż cztery linie: miejską 195 i podmiejskie – 835, 836 oraz 837, które jadą ul. Koszalińską. Łącznie w piątki wykonywanych będzie 38, a w sobotę 39 kursów, jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Poniżej zdjęcia z 2019 roku.

Źródło: POSiR

Podziel się: