wypadek fot. policja Międzychód

Sieraków: Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala

Około godziny 2.50 w nocy z soboty na niedzielę doszło do poważnego wypadku w Sierakowie. Według wstępnych ustaleń policji powodem wypadku było niedostosowanie prędkości auta do warunków drogowych.

Kierowca, 23-letnia mieszkanka powiatu międzychodzkiego, kierując pojazdem marki Skoda nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na prawą stronę drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. W samochodzie była trójka pasażerów – dwoje z nich odniosło obrażenia i trafiło do szpitala.

“Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa” – przypominają międzychodzcy policjanci. – “A w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki”.

KPP Międzychód

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze