Sieraków: Leśnicy znaleźli w lesie… zboże

zboże fot. Nadleśnictwo Sieraków
Tego jeszcze sierakowscy leśnicy nie widzieli, choć wydawało im się, że Lasy Państwowe, jeśli chodzi o śmieci, przerobiły już wszystko. W środku lasu znaleźli… zboże. I to całą przyczepę.

Wyrzucanie śmieci do lasu nie jest, niestety, zjawiskiem nowym. Leśników już naprawdę nic nie jest w stanie zdziwić, jeśli chodzi o śmieci w lesie. Do dzisiaj.
„Wydawało nam się, że między drzewami widzieliśmy już wszystko, między innymi: spalone wraki samochodów, fotele, kanapy, sprzęt RTV i AGD, stare okna, opony, wiadra z farbą, czy martwe kury” – piszą leśnicy z Sierakowa na swoim profilu FB. – „A jednak! Ostatnie znalezisko nas zaskoczyło, ponieważ do lasu wywiózł (wyrzucił) ktoś pełną przyczepę zboża. Kreatywność ludzi nie przestaje nas zaskakiwać…”.

Zdaniem leśników wychodzi na to, że przed żniwami, a właściwie w ich trakcie, jakiś rolnik zrobił sobie czyszczenie magazynu. Dlaczego?
„Ekspertami nie jesteśmy, ale na pierwszy „rzut oka” to zboże jest opanowane przez szkodnika wołka zbożowego” – podsumowują.

Ich zdaniem na pewno takie zboże można było to inaczej zagospodarować niż wywożąc do lasu.

Nadleśnictwo Sieraków, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: