Sieraków inwestuje w lepszą wodę

Podziel się!

Sierakowskie wodociągi jako jedne z pierwszych w kraju wprowadzą nową technologie uzdatniania wody pitnej – tak zwane “filtry otwarte”. To znacznie poprawi jej jakość.

Nowa technologia różni się od obecnie stosowanej właśnie tymi filtrami, jak podaje Radio Poznań. Ich budowa oraz dodatkowo stosowany system dysz i kształtek sprawią, że otrzymana w efekcie woda będzie znacznie lepsza od obecnej – praktycznie bez zanieczyszczeń.

Reklama

Sierakowska stacja wodociągowa będzie drugą w Polsce, która zastosuje tak nowoczesną technologię – w większości działających stacji w naszym kraju nadal obowiązuje technologia z lat 60. Nie jest ona zła czy nieskuteczna, ale ta wprowadzana w Sierakowie daje lepszą jakościowo wodę.

Pomysł efektywniejszego oczyszczania narodził się w fermach dla zwierząt. Woda podawana do picia zwierzakom w hodowli musiała spełniać znacznie wyższe standardy niż zwykła kranówka. I tak narodził się system dodatkowego oczyszczania, czyli właśnie “filtry otwarte”. Inwestycja kosztowała około milion złotych.

Reklama

Radio Poznań, el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama