Siatka rosyjskich szpiegów w Polsce! Zatrzymano sześć osób

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Ukryte kamery na ważnych trasach kolejowych w okolicach lotniska w Jesionce i plany akcji dywersyjnych. Tym miało się zajmować sześć osób pracujących na zlecenie rosyjskich służb specjalnych i zatrzymanych przez ABW.

O aresztowaniach członków siatki szpiegowskiej poinformowało radio RMF FM. Według ustaleń rozgłośni zatrzymani, sześć osób, to cudzoziemcy zza wschodniej granicy pracujący na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. Mieli przygotowywać w Polsce akcje dywersyjne – na ważnych trasach kolejowych agenci ABW znaleźli ukryte kamery, które monitorowały ruch na torach.

Według informacji radia, największe zainteresowanie szpiedzy wykazywali trasami wokół lotniska w Jesionce w województwie podkarpackim. To lotnisko jest obecnie jednym z najważniejszych punktów przerzutowych broni i amunicji do Ukrainy.

W związku z odkryciami ABW wszystkie służby, także policja, zostały postawione w stan podwyższonej gotowości, a na trasach kolejowych oraz w infrastrukturze krytycznej wprowadzono alert bezpieczeństwa. Jak zapowiedział na Twitterze Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, minister MSWiA Mariusz Kamiński 16 marca o godzinie 11.00 wygłosi oświadczenie dla mediów w tej sprawie.

Podziel się: