Pod koniec maja w powiecie śremskim policja przeprowadziła serię interwencji. W ich wyniku zatrzymano trzech mężczyzn z zakazanymi substancjami. Służby przejęły metamfetaminę oraz marihuanę. Podejrzani usłyszeli zarzuty.
Zatrzymania w Śremie i okolicach
Pierwsze działania funkcjonariuszy miały miejsce 29 maja. W Śremie policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta. Podczas kontroli odkryto przy nim kilkanaście porcji narkotyków. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona metamfetamina miała masę ponad 18 gramów.
Tego samego dnia, 29 maja, służby ujęły kolejnego mężczyznę w wieku 31 lat z terenu powiatu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli woreczki strunowe wypełnione metamfetaminą oraz marihuaną.
Kolejna interwencja i zabezpieczone środki
Trzecia akcja została przeprowadzona 30 maja. Zatrzymano 19-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Przy młodym mężczyźnie znajdowała się metamfetamina o wadze niemal 18,5 grama.
Wszystkie przejęte substancje zostały zabezpieczone przez policję, co uniemożliwiło ich dalszy obrót lub spożycie. O tym czy podejrzani są winni i jakie kary ewentualnie mogą usłyszeć zadecyduje sąd.
Konsekwencje prawne posiadania narkotyków
Służby przypominają, że zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii w Polsce nielegalne jest posiadanie jakiejkolwiek ilości środków odurzających. Za taki czyn sprawcy mogą zostać ukarani karą do 3 lat więzienia.
Policjanci zapowiedzieli kontynuację walki z handlem i posiadaniem narkotyków.