Seria kradzieży i włamań na Starym Rynku w Poznaniu

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Nieznani sprawcy wybili szybę i włamali się do kawiarni „bardzo” przy ul. Żydowskiej. Policja sprawdza monitoring i apeluje do osób, które w nocy z 8 na 9 lutego były w tej okolicy, by zgłaszały się, jeśli mają p]jakieś informacje w tej sprawie.

O włamaniu poinformował sam lokal na swoim profilu na Facebooku.

„Drodzy, dziś niestety nie możemy dla Was otworzyć. Nie wiemy, czy to próba włamania, czy zwykła złośliwość. Pandemia, inflacja, nowy ład, rozkopanie miasta – to wszystko wzbudzało w nas wiele emocji, ale wybicie szyby to już jakiś inny wymiar… Jest nam zwyczajnie przykro, że takie rzeczy się dzieją. Czekamy na policję i formalności, a jak będziemy już wiedzieć, na czym stoimy, to postaramy się tak zabezpieczyć wszystko, aby jak najszybciej znów działać!” – napisali właściciele „bardzo”.

Jak jednak informuje Głos Wielkopolski, to nie jedyne takie wydarzenie tej nocy na Starym Rynku. Szyby wybito także w kilku innych lokalach.

Sprawą zajmuje się już policja, a ponieważ ta część miasta jest objęta monitoringiem, funkcjonariusze właśnie sprawdzają nagrania. Proszą także osoby, które w nocy z 8 na 9 lutego były w tej okolicy i mają informacje, które mogą się przydać, by zgłaszały się do komisariatu na Starym Mieście.

Podziel się:

Ostatnio dodane: