Seria burz nad Wielkopolską. Strażacy mają pełne ręce roboty!

burza fot. L. Łada

Zalane ulice, podtopione domy i połamane gałęzie – to efekt burz, które od południa przechodzą nad Wielkopolską. Strażacy notują coraz więcej wezwań, obecnie jest ich około 50, a jak dotąd najwięcej szkód odnotowano w powiecie średzkim.

Burze wędrują z zachodu, nad Poznaniem właśnie przeszła trzecia dziś, a jak podaje Łukasz Kuliński, Wielkopolski Łowca Burz, nowe burze nadal się rozwijają, więc to jeszcze może nie być koniec.

Jak informują wielkopolscy strażacy, dotąd odnotowali około 50 interwencji – to głównie połamane drzewa i zalane posesje. Nikt nie ucierpiał. Najwięcej zgłoszeń otrzymali z powiaty średzkiego – to właśnie tam odnotowano najbardziej intensywne opady deszczu i porywy wiatru sięgające nawet do 85 km na godzinę.
“Według Waszych doniesień głownie w rejonie Poznania i Środy Wielkopolskiej doszło do pojawienia się szkód w drzewostanie” – informuje Łukasz Kuliński na swoim profilu na Facebooku. – “Burze obecnie wędrują w kierunku wschodnim i północno-wschodnim. Obecnie nie prognozuje się spadku ich intensywności w najbliższym czasie”.

Zgodnie z najnowszą prognozą IMiGW deszcz w Wielkopolsce będzie padał co najmniej do północy i w tym czasie też mogą się pojawiać kolejne burze.

Podziel się: