Ścieżka w koronach drzew nieczynna. Trwa usuwanie zniszczeń

Połamane drzewa Park Cytadela fot. Sławek Wąchała

Zakład Lasów Poznańskich apeluje, aby odłożyć spacery ścieżką w koronach drzew i ścieżką przez bagna na inny termin. W lasach i parkach cały czas trwa usuwanie szkód po dwóch orkanach, Dudleyu i Eunice.

A jest co robić: leśnicy we współpracy z innymi służbami od wczoraj usuwają powalone i połamane drzewa, by udrożnić drogi, ale sporo pracy jeszcze przed nimi. Uszkodzeniom uległy też elementy dwóch poznawczych szlaków rekreacyjno-turystycznych Leśnictwa Antoninek – ścieżki w koronach drzew oraz ścieżki przez teren bagienny. Obie musiały zostać wyłączone z użytkowania do czasu ich naprawy.

„W związku z szkodami które wystąpiły po wichurze w lasach komunalnych miasta Poznania apelujemy o ostrożność i rozsądek. Odłóżmy spacery na inny termin i stosujmy się do alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa” – apeluje Zakład Lasów Poznańskich.

Ostrożność należy zachować także w poznańskich parkach – trwają tam kontrole inspektorów Zarządu Zieleni Miejskiej, które pozwolą na oszacowanie szkód.

Silny wiatr dał się we znaki także w poznańskim zoo. Trwa tam porządkowanie terenu i z wizytą do zwierząt będzie można się wybrać dopiero 23 lutego.

Podziel się:

Źródło: UMP