niedziela, 25 lutego, 2024

Schronisko prosi o pomoc! “Potrzebujemy was chyba jak nigdy dotąd”

W Schronisku dla zwierząt w Gnieźnie rozpoczął się długo oczekiwany remont. I właśnie z tego powodu schronisko prosi o pomoc dla 60 psów przebywających pod jego opieką.

“Potrzebujemy Was chyba jak nigdy dotąd” – tak zaczynał się rozpaczliwy apel, który schronisko opublikowało na swoim profilu na Facebooku 27 grudnia. Chodzi o to, że firma Panattoni zdecydowała się na sfinansowanie generalnego remontu budynku socjalnego schroniska i miałby się on zacząć 8 stycznia. Tylko że w budynku socjalnym przebywa też 60 psów…

“8 Stycznia 2024 zaczyna się generalny remont. Radość przeogromna. Prujemy stropy, położony zostanie nowy dach, instalacja elektryczna, wszystko” – czytamy w apelu. – “Jednak jest też drugie dno tej sytuacji. Wszystkie zwierzęta na czas remontu muszą “opuścić lokal”. Wiecie, że bez Was się to nie uda… Nie wiem jak, ale musimy zabezpieczyć zwierzęta w domach tymczasowych. Psy, które mieszkają w środku, mieszkają tam z jednego konkretnego powodu….NIE KORZYSTAJA Z BUD. Nawet przy minus 20 nie wchodzą. Zwijają się w kłębek i leżą na betonie”.

Wszystkie psy – a jest ich 60 – otrzymają kompletną wyprawkę do domów tymczasowych. Potrzebują tylko schronienia i opieki w czasie remontu. Jeśli to się nie uda – psiaki będą musiały pozostać w boksach tymczasowych, na betonie i w budzie. Przy obecnych mrozach te mniejsze, z krótszą sierścią, po prostu tam nie wytrzymają. Dlatego najlepiej dla nich byłoby, aby znalazły domy – choćby tymczasowe, na czas remontu, a najlepiej stałe.

“Musicie nam pomóc….bez was, bez waszych udostępnień, bez waszych decyzji ten cud będzie niewykonalny” – proszą pracownicy schroniska. – “Pomóżcie nam zbliżyć się do realizacji marzeń o tym, by to miejsce o które dzień w dzień walczymy, któremu oddajemy całych siebie, było choć namiastką domu…”.

Wszystkie psiaki przeznaczone do adopcji są przedstawione na profilu facebookowym schroniska.

Źródło: Schronisko dla zwierząt w Gnieźnie FB
Strona głównaGnieznoSchronisko prosi o pomoc! "Potrzebujemy was chyba jak nigdy dotąd"