Scena nad Rusałką: Sonbird i VHS. Wstęp wolny!

Scena nad Rusałką Julia Rover Rat Kru fot. Sławek Wąchała

Rusałka ponownie zaprasza na koncert obiecujących młodych zespołów na swoją scenę nad jeziorem. 14 lipca od godziny 19.30 będzie można posłuchać dwóch zespołów: Sonbird i VHS.

Sonbird – to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indie rocka. Grają od serca i z autentycznym zaangażowaniem, a ich piosenki dowodzą także polotu i dobrego warsztatu.

W lutym 2019 roku wytwórnia Jazzboy Records wydała ich debiutancki album „Głodny”. Płyta zebrała świetne recenzje – i nominację do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Rock.

To oczywiście nie jest jedyna nagroda, jaką zdobył zespół, jednak z punktu widzenia koncertu nad Rusałką najważniejsze jest to, że słyną jako znakomity zespół koncertowy. Doskonale łapią kontakt z publicznością, a mimo że nie grają razem zbyt długo, to mają na swoim koncie ponad 200 koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach, jak Open’er Festival, Męskie Granie czy Rock In Summer Festival, a także w Czechach, Francji, Anglii i Chorwacji.

VHS to zespół istniejący od dwóch lat, któremu w tym czasie udało się całkiem sporo osiągnąć. Zostali wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, a także byli gościem specjalnym dwóch tras koncertowych zespołu Sonbird.

Co grają? To jest właśnie problem, bo ich muzyka łączy wiele gatunków. Najczęściej są określani jako przedstawiciele muzyki alternatywnej, co jest równie dobrym określeniem jak każde inne. Z pewnością jednak każdej swojej inspiracji potrafią nadać swój własny, niepowtarzalny styl, a ich niewątpliwą zaleta jest umiejętność harmonijnego łączenia gatunków i wpływów.

Zespół obecnie pracuje nad materiałem na swój debiutancki album, a jego zapowiedzią był utwór „Bez słów”, który powstał we współpracy z Olkiem Świerkotem – laureatem Fryderyków 2019 i 2020.

Organizatorem cyklu koncertów na Scenie nad Rusałką jest Fundacja Pogoda. Portal TenPoznan.pl jest patronem medialnym cyklu.

Podziel się: