Scena nad Rusałką: Doskonałe koncerty Milito i Faustyny Maciejczuk (ZDJĘCIA)

Scena nad Rusałką 13.07 fot. Sławek Wąchała

Niesamowity, fenomenalny głos Milito i fantastyczna Faustyna Maciejczuk – 13 lipca na Scenie nad Rusałką odbyły się dwa świetne koncerty, które z pewnością warto było usłyszeć. Jak dotąd to zdecydowane faworyty tegorocznego lata na Scenie nad Rusałką.

Głos Milito zaczarował publiczność już od pierwszego utworu. Fantastycznie ustawiony, bogaty, a do tego z dobrą dykcją, co wśród naszych muzyków nie jest wcale takie powszechne – słuchało się go z ogromną przyjemnością.

Milito przedstawiał się jako wykonawca, który chce pokazać męską wrażliwość, to, że ona jest – i w ten sposób zmienić stereotypy myślowe o mężczyznach, a tym samym zmienić świat. Czy to mu się uda – nie wiadomo, ale jeśli chodzi o wyrażanie emocji głosem, to ma to opanowane do perfekcji. Bardzo ciekawe utwory, niektóre ze zdecydowanie “przebojowym” potencjałem, mądre, wrażliwe teksty, świetne instrumentarium, no i ten głos. To był naprawdę świetny koncert i Milito ma wszelkie dane po temu, by rzeczywiście złamać stereotypy o nieczułych mężczyznach.

Faustyna Maciejczuk była kolejnym fascynującym odkryciem tego wieczoru. Zwodniczo drobna i szczupła wokalistka dysponuje zaskakująco mocnym i zdecydowanym głosem, a jej utwory fascynują oryginalnością i siłą przekazu, opowiadając o lękach, rozterkach duchowych i budowaniu własnego świata. Są mądre, wrażliwe, z podrobiną przewrotnego humoru, a jednocześnie proste – jednak czyż to właśnie nie w prostocie tkwi tajemnica pełni szczęścia?

Muzyka Faustyny Maciejczuk jest jednocześnie delikatna i mocna, ma w sobie łagodność i zadumę poezji śpiewanej, ale zdarza się rockowy pazur, a także chwytliwe frazy typowe dla muzyki klubowej. To także był koncert zdecydowanie godny uwagi i tę artystkę warto uważnie obserwować. Na pewno jeszcze nie raz zaskoczy swoich fanów w jak najlepszym znaczeniu tego słowa.

Podziel się: