Samochód zderzył się z motorowerem na DK11. Jedna osoba nie żyje

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 w Witaszycach. Samochód osobowy zderzył się z motorowerem. Motorowerzysta odniósł poważne obrażenia i wezwano do niego śmigłowiec LPR. Niestety, nie udało się go uratować.

Do wypadku doszło 16 sierpnia po godzinie 15.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji motorowerzysta z gminy Jarocin, jechał DK11 od strony Pleszewa i na skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną doszło do zderzenia z samochodem marki Volkswagen Touran, kierowanym przez mieszkańca gminy Jarocin. Jak powiedziała asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie, obecnie policja ustala, który z pojazdów miał pierwszeństwo na skrzyżowaniu – jest tam sygnalizacja świetlna.

Motorowerzysta odniósł poważne obrażenia w wypadku – wezwano do niego najpierw karetkę pogotowia, później śmigłowiec LPR, ale mimo starań medyków jego obrażenia okazały się zbyt poważne i nie udało się go uratować.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy z JRG Jarocin oraz OSP Witaszyce. W czasie usuwania skutków wypadku w tym rejonie DK11 były utrudnienia w ruchu.

Źródło: jarocinska

Podziel się: