Samochód zderzył się z kombajnem. Jedna osoba nie żyje

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 10 na 11 listopada na drodze Panienka – Chwałkowo Kościelne. 39-letni mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą opla i zderzył się z kombajnem. Zginął na miejscu.

Jak powiedział portalowi „jarocinska” kpt. Mirosław Hybiak, oficer dyżurny PSP w Jarocinie, strażacy udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz rozcięli karoserię opla, żeby dostać się do kierowcy. Było to trudne zadanie, ponieważ samochód wbił się w kombajn, a siła uderzenia zmiażdżyła auto. Na miejscu wypadku pracowały cztery zastępy strażaków: dwa z PSP Jarocin, i po jednym z OSP Góra oraz OSP Jaraczewo.

Kierowcy samochodu, 39-letniego obywatela Gruzji mieszkającego w gminie Nowe Miasto, nie udało się uratować. Mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Według wstępnych ustaleń policjantów 39-latek, jadący od strony Chwałkowa do Panienki z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z jadącym tam kombajnem do zbioru kukurydzy. 49-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski, który prowadził kombajn, był trzeźwy.

Policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: