Samochód wjechał w dom mieszkalny. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Do groźnego wypadku doszło we Włoszakowicach w powiecie leszczyńskim. W nocy z 7 na 8 lipca w budynek mieszkalny przy ul. Powstańców Wielkopolskich uderzył samochód osobowy. Wcześniej staranował ogrodzenie posesji i skrzynkę telekomunikacyjną.

Jak informuje portal “leszno24”, zdarzenie miało miejsce około godziny 3.00 nad ranem, a podróżujący samochodem marki Skoda Fabia wracali z Rap Stacja Festiwal w Sławie. W pewnym momencie kierowca auta stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w ogrodzenie posesji, później w skrzynkę telekomunikacyjną i zatrzymał się na budynku mieszkalnym.

Budynek mieszkalny poważnie ucierpiał: z powodu pęknięcia ściany nośnej przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lesznie zakazał użytkowania tej części budynku. Na szczęście mieszkańcom nic się stało.

Gdy na miejsce dotarli policjanci, w samochodzie zastali troje młodych ludzi, dwóch mężczyzn i kobietę, którzy oświadczyli, że żadne z nich nie kierowało samochodem. Kierowca miał uciec. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Podziel się: