Samochód wjechał w budynek mieszkalny

wypadek fot. policja Wolsztyn

Mieszkaniec Kębłowa, kierujący Fordem Transitem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek mieszkalny w Żodyniu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie, wypadek miał miejsce 21 grudnia około godziny 17.30 na ul. Głównej w Żodyniu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy tam pojechali, stwierdzili, że kierowcą auta był 36-letni mieszkaniec Kębłowa, który nie odniósł poważniejszych obrażeń, choć samochód był bardzo uszkodzony. Elewacja budynku również za bardzo nie ucierpiała – prawdopodobnie dlatego, że, według oceny policjantów, samochód wcześniej uderzył o betonowy element ogrodzenia, który przyjął na siebie większość energii rozpędzonego samochodu.

„W trakcie rozmowy policjanci zwrócili uwagę na zachowanie kierowcy, które wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu” – informuje KPP Wolsztyn. – „Późniejsze badanie przeprowadzone po doprowadzeniu go do KPP w Wolsztynie nie pozostawiło w tej sferze żadnych wątpliwości. Alkotest wskazał 1,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,94 promila w organizmie). Policjanci wprowadzili dane mężczyzny do systemu informatycznego. Sprawdzenie jego dossier pozwoliło na ustalenie, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz że zaledwie miesiąc wcześniej dopuścił się identycznego przestępstwa”.

KPP w Wolsztynie wszczęła w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. 36-latkowi grożą nawet dwa lata więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: