Samochód utknął w lesie. Interweniowali strażacy

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W lesie nieopodal Żernik w gminie Blizanów pod Kaliszem samochód osobowy wjechał na powalony konar – i zawisł na nim. Nie mógł samodzielnie się wydostać i musieli interweniować strażacy z Kalisza i Rychnowa.

Do nietypowego zdarzenia doszło 4 października po godzinie 16.00. Silny wiatr wiejący w nocy przewracał drzewa i zrywał linie energetyczne w całym powiecie. Strażacy otrzymali informację, że drzewo przewróciło się też na jezdnię w Żernikach. Dodatkowo, według zgłaszającego, miał tam być też uwięziony jakiś samochód.

Gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, okazało się, że na konarze przewróconego drzewa, ale nie na drodze, tylko w lesie, zawisł osobowy mercedes. Okazało się, że kierowca najechał na konar drzewa i już nie był w stanie z niego zjechać.

Jak powiedziała portalowi “kalisz24 INFO” podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, kierowca nie bardzo umiał wyjaśnić, dlaczego wjechał do lasu i najechał na drzewo oraz kiedy to się stało.

Strażacy ściągnęli samochód z drzewa, a przybyli policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 300 zł za wjazd do lasu.

Źródło: kalisz24 INFO

Podziel się: