Samochód potrącił rowerzystę w Wielkopolsce

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Rowerzysta wjechał nieprawidłowo na pasy wprost pod koła samochodu, który nie miał szans na zahamowanie. Ale to kierowca stracił prawo jazdy – okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Do poważnego wypadku doszło 14 grudnia tuż po godzinie 8.00 na skrzyżowaniu uli 17 Stycznia i Racławickiej w Lesznie, jak informuje portal „Leszno Nasze Miasto”. Według ustaleń policji 21-letni rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych, mimo że nie ma tam przejazdu dla rowerów, dodatkowo nie zachował odpowiedniej ostrożności i nie sprawdził, czy nie nadjeżdża samochód. W efekcie wjechał wprost pod koła samochodu, który w tej sytuacji nie był w stanie zahamować – i potrącił rowerzystę.

Potrącony na szczęście nie odniósł ciężkich obrażeń, tylko ogólne potłuczenia, i został przewieziony do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania. Kierowca natomiast został przebadany alkomatem, który wykazał, że prowadził pod wpływem alkoholu. Tak więc mimo że winny kolizji był rowerzysta, to kierowca samochodu stracił prawo jazdy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: