Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba z obrażeniami

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 15 w Krotoszynie. Na wylocie w kierunku Bożacina samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Ucierpiał kierowca samochodu osobowego – karetka przewiozła go do szpitala.

Jak powiedział portalowi „krotoszynska” Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, w akcji brały udział trzy zastępy strażaków: dwa z JRG Krotoszyn i jeden z OSP Krotoszyn. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydostać kierowcę samochodu osobowego z auta – był zakleszczony w pojeździe. Po wydobyciu go z auta karetka odwiozła go do szpitala na dalszą diagnostykę.

Kierowca ciężarówki nie ucierpiał w zderzeniu. Oboma samochodami podróżowali tylko kierowcy: osobowym 28-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, a ciężarówką 37-latek, również mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu wypadku wynika, że kierowca auta osobowego z nieznanych powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod samochód ciężarowy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: