Sąd Najwyższy zadecydował: Milion złotych dla Katarzyny!

Teatralka fot. Sławek Wąchała

Wyrok oznacza, że Katarzyna, ofiara księdza pedofila Romana B. może zatrzymać milion złotych odszkodowania. Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną Towarzystwa Chrystusowego.

Przypomnijmy: Katarzyna jest ofiarą księdza pedofila Romana B. z Towarzystwa Chrystusowego, który ją gwałcił i więził. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Poznaniu Towarzystwo Chrystusowe zostało skazane na zapłacenie odszkodowania Katarzynie w wysokości miliona złotych oraz 850 zł dożywotniej renty. Towarzystwo Chrystusowego od tego wyroku złożyło kasację argumentując, że działał bez wiedzy przełożonych, łamiąc prawa zakonne – jak o tym informowaliśmy.

Jednak Sąd Najwyższy podczas dzisiejszego posiedzenia odrzucił skargę kasacyjną Towarzystwa Chrystusowego w części zaskarżającej oddalenie apelacji powódki, a w dalszej części skarga kasacyjna została oddalona. To oznacza, że Katarzyna może zatrzymać milion złotych. To pierwszy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele, w którym uznano odpowiedzialność kościelnej instytucji za działania jednego z jej członków.

Wyrok Sądu Najwyższego nie podlega dalszemu zaskarżeniu.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: